Kırşehir Flash Haber

29. Vergi Haftası’nda Valimize Ziyaret !

29. Vergi Haftası’nda Valimize Ziyaret !
26 Şubat 2018 - 22:28 'de eklendi ve 421 kez görüntülendi.

 

Bu yıl 29. Kutlanan Vergi Haftası nedeniyle İl Defterdarı Yusuf Balcı başkanlığındaki heyet Valimiz Sayın Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Defterdarlık birim yöneticilerinin ve Serbest Muhasebeci ve Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak’ın da katıldığı ziyarette, İl Defterdarı Yusuf Balcı, yürüttükleri çalışmalarda kendilerine verdiği desteklerden dolayı Valimiz Sayın Necati Şentürk’e teşekkür etti.
Ziyaret sırasında konuşan Valimiz Sayın Necati Şentürk, Vergi Haftası’nın kamuoyunda vergi bilincini artırmak ve vergiyi tüm tabana yaymak amacıyla kutlandığını söyledi.
Vergi Haftası nedeniyle eğitimin her kademesinde vergi bilincinin artırılması için paneller düzenleneceğini belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Vergi, devletimizin en başta gelen geliridir. Devletimizin hizmet verebilmesi için vergi gelirlerine ihtiyaç vardır. Tarihin bütün devirlerinde vergiye ihtiyaç duyulmuştur. Vatandaşlarımız kazanırsa vergi öder, bunun için de ekonomimizin çok iyi olması lazımdır. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi almak esastır. Vergi adaleti sağlanmalı, vergi kaçakçılığını önlemek gerekmektedir. Vergi aynı zamanda sosyal-adalet mekanizmasıdır. İlimizde, vatandaşlarımızın vergisini zamanında ödemesi vergi toplama konusunda iyi noktada olduğumuzun göstergesidir. Bu duygularla, Vergi Haftasını kutluyorum.” dedi.
Ziyaret, Defterdar Yusuf Balcı’nın kurum çalışmaları ve Vergi Haftası programı ile ilgili bilgiler vermesiyle sona erdi.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER