Kırşehir Flash Haber

“Şeker Fabrikalarını savunmak Vatanı Savunmaktır.”

“Şeker Fabrikalarını savunmak Vatanı Savunmaktır.”
01 Mart 2018 - 18:04 'de eklendi ve 476 kez görüntülendi.

ŞEKER FABRİKALARINI ÖZELLEŞTİRME KARARI CHP BÖLGE MİLLETVEKİLLERİNİN KATILDIĞI PROGRAMLA PROTESTO EDİLDİ

Şeker Fabrikalarının özelleştirme kararının alınması, CHP bölge milletvekilleri’nin katıldığı programla protesto edildi.

Kırşehir Şeker Fabrikası önünde gerçekleşen basın açıklamasına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,CHP Parti Meclisi üyesi Yıldırım Kaya,Yozgat İl başkanı Abdullah Yaşar,Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal,Tokat Milletvekili, Kadim Durmaz,Amasya milletvekili Mustafa Tuncer,Kayseri Milletvekili Çetin Arık,Samsun Milletvekili Kemal Zeybek,Sivas Milletvekili Ali Akyıldız,CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin,partililer ve fabrika işçileri katıldı.

Ağbaba Açıklamasında ;

” Dinle Vali Bey,
Kimin nerede konuşacağı, nasıl konuşacağı ile ilgili Ankara’dan emir geliyor olabilir. Ama biz CHP Milletvekilleri olarak yasak kararını tanımıyoruz. Biz vatan savunmasına geldik. Şeker Fabrikaları halka emanettir, sattırmayız.”

“Şeker Fabrikalarını savunmak Vatanı Savunmaktır.”

“Hep beraber şekerimize sahip çıkma zamanı. Şekerden daha yerli bir ürün yok. Şeker sadece şeker fabrikasında çalışan 10 bine yakın işçiyi ilgilendirmiyor. Şeker aynı zamanda yüz binlerce insanı ilgilendiriyor. Şeker aynı zamanda hayvancılık yapanları ilgilendiriyor, şeker fabrikası sadece şeker üretmiyor küspesinden alkolüne kadar birçok ürün üretiyor.

 
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER