Kırşehir Flash Haber

29 Mart 2018 - 0:14 'de eklendi ve 608 kez görüntülendi.

Son zamanlarda birçok ailenin şikayetleri üzerine bu haberi yayınlamak tayız.

Ailelere devamlı aidat baskısı, zorunlu eğitim dışında fuzuli masraflar yaptırıldığı bilgileri alınmıştır.

Devletin verdiği kitaplar yetmiyormuş gibi ! Sınıf öğretmenlerinin kaynak kitap adı altında durumu kısıtlı öğrencilerin velilerine dayatmaca yaptığı, bu kaynak kitaplarını belirli kırtasiye isimleri verilerek velilere yönlendirilme yapıldığı, Ayrıca velinin durumu olsun yada olmasın bunu görmezden gelerek haftalık yemek etkinlikleri yapıldığı, Mürekkep parası, tahta parası, sabun parası vsvs…

Son günlerde ise 23 nisan etkinlikleri için öğrencilerin Üzerlerine giyecekleri kıyafete kadar velilere yükletilmesi velileri çileden çıkartmıştır. O mağaza gidin orada satılıyor bu mağazaya gidin orada satılıyor. Milletin parası peşkeş çekiliyor.

 

Bakın Sayın okul idaresi ve öğretmenler, asgari ücret 1603 TL dir. Bu rakamı alamayan velilerde var. Kıt kanaat geçinmeye çalışan velilerde var. Kimisi çocuğu arkadaşlarının yanında ezilmesin diye dişinden tırnağından arttırıyor. Kimisi borç alıp yapmaya çalışıyor. Ama sürekli bu fuzuli masraflarınız yüzünden veliler sürekli biraz daha yıpratılıyor. Alan var alamayan var! Bu öğretmenlerin, zengin sınıf ailelerinin ve okul yönetimini uyarıyoruz. Ve isim vermiyoruz. Şimdilik tüm okullar adına uyarı yapılmaktadır. Tüm okulların takipçisiyiz. Eğer bu zorlamalar ve dayatmalar devam eder ise isim verilerek ilgili makamlara şikayetler yapılacaktır. Unutulmamalıdır ki ! Devlet okulları ücretsizdir.

Öğrencilerin velilerin tüm şikayetleri üzerine kamuoyuna duyurulur….

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER