Kırşehir Flash Haber

ENGELLİ EVLATLARIMIZ YEMİN ETTİLER…!

ENGELLİ EVLATLARIMIZ YEMİN ETTİLER…!
13 Mayıs 2018 - 23:29 'de eklendi ve 436 kez görüntülendi.

İlimizdeki engelli vatandaşımız 1 günlüğüne asker olarak yemin ettiler.

Vali Vekilimiz Sayın Adnan Kayık, engelli vatandaşlarımızın yemin törenine katıldı.

Askeri Gazinoda düzenlenen yemin törenine Vali Vekilimiz Sayın Adnan Kayık, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen daire müdürleri, jandarma teşkilatı mensupları ile engelli vatandaşların aileleri katıldı.

Törende konuşan Vali Vekilimiz Sayın Adnan Kayık, “Engelli evlatlarımızın hepsi 1 günlüğüne de olsa çakı gibi asker oldular. Asıl engel kafadadır, kafalardaki engelleri ortadan kaldırırsak her şey daha güzel olur. Asker olan engelli vatandaşlarımızın hepsinin yüreğinde vatan, millet, bayrak sevgisi var. Engelli çocuklarımızı sabırla büyüten ve asker ocağına getiren ailelerine minnettarız.” dedi.

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen de konuşmasında, 1 günlük askerî eğitim alan 32 engelli vatandaşın, askerlik görevini yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Yemin Töreni, Vali Vekilimiz Sayın Adnan Kayık ve beraberindeki protokolün engelli vatandaşlara Teskerelerini vermesi ile sona erdi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER