Kırşehir Flash Haber

9.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi

9.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi
15 Mayıs 2018 - 22:46 'de eklendi ve 530 kez görüntülendi.
Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından “toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi” amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen fotoğraf sergimiz İlimiz Neşet ERTAŞ Kültür Müdürlüğünde İl Müdürümüz Sayın Kenan ŞAHİN ve daire amirlerinin katılımıyla açılmıştır.
Sergi açılışında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ŞAHİN; Bakanlığımız tarafından 9’uncusu düzenlenen Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisine hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayarak serginin amacının insanın tarımla ve sosyal yapıyla olan ilişkisini kamuoyuna duyurmak olduğunu belirtti. Konuşmasına devam eden Şahin, Fotoğraflar ile tarımın ve toprağın öneminin vurgulandığını, tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerinin, estetik ve öznel bakış açılarıyla yansıtıldığını belirterek; Teşrif ettikleri için Daire amirlerine, Şube Müdürlerimize ve saygıdeğer vatandaşlarımıza teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.
Bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışmasında” dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar üç gün süreyle sergilenmiştir. Yaklaşık 600 vatandaşımız sergimizi ilgiyle ziyaret etmiştir.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER