Kırşehir Flash Haber

AHİ EVRAN GÜREŞE HAZIRLANIYOR…!

AHİ EVRAN GÜREŞE HAZIRLANIYOR…!
25 Nisan 2018 - 22:07 'de eklendi ve 550 kez görüntülendi.

AHİ EVRAN Üniversitesi Yağlı Güreşte Yeni Sezona Hazırlanıyor

Sportif faaliyetlerine ara vermeden devam eden Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, yağlı güreşte yeni sezona iddialı hazırlanıyor. Birçok turnuvada Başpehlivan unvanı kazanan ve Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde ise sekizincilik elde eden Ünal Karaman ile Demre ve Elmalı Yağlı Güreşlerinde birincilikleri bulunan Kerem Burcu ve Cengizhan Şimşek bir yandan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda eğitim alırken diğer yandan da kispetlerini giyerek yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Çalışmaları hakkında bilgi veren güreşçilerden Ünal Karaman, 2007 yılından itibaren Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde mücadele ettiğini söyledi.  Üniversitemizin adını en iyi şekilde duyurmayı amaçladığını dile getiren Ünal Karaman federasyonun programları doğrultusunda ata sporu yağlı güreşleri yurt dışında da temsil ettiğini Almanya, Fransa ve Rusya’da güreş turnuvalarına katıldığını belirtti

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mahmut Erbey, hem minder hem de yağlı güreşlerde iddialı olduklarını belirterek sporculardan bu dönemde büyük başarılar beklediklerini anlattı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER