Kırşehir Flash Haber

AHİ TORUNLARI GURURLANDIRDI…!

AHİ TORUNLARI GURURLANDIRDI…!
05 Nisan 2018 - 8:57 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi.

Kırşehir Belediyesi tarafından desteklenen “Zeytin Dalı Marşı” mehter versiyonu ile çekilen klip tanıtıldı.

Kırşehirli sanatçı İdris Altuner tarafından bestelenen ve Türk Silahlı Kuvvetlerin yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonunu anlatan marşın Kırşehir Belediyesinin desteği ile mehter versiyonu ile çekilen klip ’in tanıtımı yapıldı.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde klip tanıtımında konuşan Başkan Bahçeci Cumhurbaşkanımız, Baş komutanımız Afrinle ilgili bir marş eksik olduğundan bahsetmişti. Kırşehir’de gönüllü arkadaşlardan oluşan bir mehter takımımız var. Mehter takımımızda da görev yapan müzisyen İdris Altuner kardeşimiz var. Sözü Mehmet Hacı İsmailoğlu’na ait olan, bestesi de İdris beye ait olan güzel bir marşı hazırladılar ve kamuoyunun beğenisine sunacağız ve bu marşı Kırşehir’den Afrin kahramanlarına bu güzel destana armağan etmiş olacağız.

Kırşehir’den böyle güzel bir marşın çıkmasının ayrı bir anlamı olduğuna inandığını kaydeden Başkan Bahçeci , Kırşehir at üstünde 91 yaşında Moğollarla savaşırken şehit olmuş Ahi Evran’ın şehridir. Aynı zaman da müziğin Anadolu’nun sesi duygusu müziği olan Neşet Ertaş ve Muharrem Ertaş’ın şehridir. Böyle bir şehirden böyle güzel bir marşın çıkması da bu manada son derece anlamlı diye düşünüyorum.

Başkan Bahçeci ,İnşallah yayınlanmaya başlayacak marşımızı necip milletimize, kahraman ordumuza, kahraman askerlerimize buradan armağan ediyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza İdris Altıner kardeşimize, Mehmet Hacı İsmailoğlu kardeşimize, Yönetmenimiz Serdar Eken beye teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER