Kırşehir Flash Haber

AKILLI ŞEHİR SİSTEMİ GELİYOR

AKILLI ŞEHİR SİSTEMİ GELİYOR
24 Kasım 2018 - 23:14 'de eklendi ve 425 kez görüntülendi.

Anadolu’nun Parlayan Yıldızı şehir unvanını koruyan Kırşehir, Akıllı Şehir olma yolunda da hızla ilerliyor ve Kırşehir Belediyesi halka hizmetin en iyisini sunabilmek adına çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Akıllı Şehir olma yolunda hızla ilerleyen Kırşehir Belediyesi, halka hizmetin en iyisini sunabilmek adına çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiriyor. Ulaşım master planını hayata geçirerek otobüslerin de devreye girmesiyle şehre bir vizyon kazandıran Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Mayıs ayına kadar akıllı şehir olacağız çalışmalarımız başladı ve hızla devam ediyor.

Bu projelerin temelinde yer alan ve Akıllı şehirlerin altyapısı olan Fiber optik ağı kablolarını Ankara ve Terme caddelerinde döşemeye başladı. Kırşehir Belediyesi tarafından yürütülen akıllı şehir uygulamaları sayesinde her şey artık daha hızlı ve halkımıza daha güvenli hizmet edecek.

Başkan Bahçeci ”Neler yapabileceğimizi bir buçuk yıl proje üzerinde çalışma yaptık ve aşama aşama bunları gerçekleştiriyoruz. Otobüslerimiz devreye girdi uygulama sağlıklı bir şekilde sistem oturacak ve uzun yıllar Kırşehir’e çok güzel ve çok ciddi bir hizmet gerçekleştirecek. Son işimiz kaldı o da akıllı şehir uygulaması onunda ihalesini yaptık. İhaleyi Türk Telekom aldı. Şuan Ankara ve Terme caddelerinde sinyalizasyon, akıllı kavşak, akıllı durak uygulaması ve park sistemleri ile ilgili çalışmalarına başladı. 30 milyonluk bir yatırım yapıyoruz. Mayıs ayına kadar uygulamaya koyacağız. Kırşehirlilere güvenilir, ekonomik, hızlı, konforlu ulaşım sağlamak. Bu işin ana hedefimiz bu. İki üç ay içerisinde sistem oturacak. Kırşehir’e on yıldır bir isim ve vizyon kazandırmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken hiçbir hesabımız yok. Mevkii makam derdimiz hiç olmadı.

Başkan Bahçeci, Vatandaşımıza hizmetin en iyisini sunmaya gayret ediyoruz ve Kırşehir akıllı şehir olma yolunda hızla ilerliyor”dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER