Kırşehir Flash Haber

Bakan Yardımcısı Orhan Erdem İlimizdeydi…..!

Bakan Yardımcısı Orhan Erdem İlimizdeydi…..!
16 Mart 2018 - 20:56 'de eklendi ve 468 kez görüntülendi.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem, ilimize gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu ve toplantılara katıldı.
Programına Valiliğimizi ziyaret ederek başlayan Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Valimiz Sayın Necati Şentürk ile görüştü.
Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Valilik ziyareti sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kırşehir’in eğitim kalitesiyle ve sınavlarda aldığı başarılı sonuçlarla her zaman gurur duyduklarını söyledi.
Kırşehir’in eğitim kalitesinin diğer illere de örnek olması gerektiğini belirten Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, “Kırşehir, eğitimde geldiği nokta açısından geleceğimize daha umutla bakmamızı sağlayan bir kent.
İlimizdeki yetkililerin eğitim konusuna verdiği değer de ortadadır. Bu birlik ve beraberlik her zaman eğitimde başarıyı getirecektir. Eğitimde daha iyi noktalara nasıl geliriz, varsa sorunları tespit edip bu sorunlara hangi çözümleri üretebiliriz, bugünkü toplantıda bunları ele alacağız. İlimizde okur-yazar oranı da iyi durumda. Ayrıca, ülke ekonomisinin gelişmesi ve üretimde nitelikli ara eleman yetiştirmek için de iyi bir eğitim şarttır. Ahiler diyarı Kırşehir’de bulunmaktan dolayı mutluyum.” dedi.
Valimiz Sayın Necati Şentürk de konuşmasında, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’i ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Milli Eğitim Bakanlığımız, eğitimde zirvede olan Kırşehir’e ayrı bir önem veriyor. Eğitim konusunda yaptığımız, yapacağımız yatırımlarda bize çok büyük destek veriyorlar. Eğitimde marka kent Kırşehir’dir. Marka kent olmanın önemi, bu liderliği devam ettirmekten geçer. Eğitimde kalitenin yükseltilmesi için mutlaka altyapının sağlam olması gerekiyor. Bugünkü toplantılarımızda ilimiz eğitiminin sorunlarını tartışarak, sorunlarımıza çözümler bulacağız.” şeklinde konuştu.
Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de yer aldığı Valilik ziyaretinin ardından Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Valimiz Sayın Necati Şentürk ve beraberindeki protokol Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ve ilimiz eğitimin genel durumunun değerlendirildiği “İl Danışma Komisyonu Toplantısı”na geçtiler.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in ilimiz eğitim durumu hakkında yaptığı genel sunum ile başlayan toplantı yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi.
Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Valimiz Sayın Necati Şentürk ve beraberindekiler daha sonra Abdülkadir Özcan Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi’ne geçtiler. Burada öğrencilerle beraber kılınan Cuma namazının ardından, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Sayın Valimiz ve diğer protokol Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi’ni ziyaret ettiler.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem, sınıfları gezerek öğrencilerle yakından ilgilendi.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER