Kırşehir Flash Haber

BAŞKAN ŞAHİNOĞLU TEHLİKE SAÇAN ARAÇLARI TEMİZLETTİ

BAŞKAN ŞAHİNOĞLU TEHLİKE SAÇAN ARAÇLARI TEMİZLETTİ
18 Kasım 2021 - 15:05 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Madeni İşler Odası Başkanı Abdurrahman Şahinoğlu Kırşehir Kılıçözü Sanayi içinde atıl durumda bulunan ve hem trafik akışını bozan hem de çevre kirliliğine neden olan eski araçların toplatılmasıyla ilgili çalışma başlattı.

Sanayi dükkân önlerinde çürümeye terk edilen ve atıl vaziyette terk edilmiş hurda araçları gelen şikâyetler ve talepler doğrultusunda tek tek kaldırılıyor. İlk olarak araç sahipleri ile iletişime geçen ve bilgi veren ekipler, araçları çekici yardımıyla kaldırarak kötü görüntü ve çevre kirliliğinin de önüne geçiyor.

Başkan Şahinoğlu’nun girişimleri üzerine Kırşehir Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışma kapsamında, sanayi içinde atıl durumda bulunan ve hem trafik akışını bozan hem de çevre kirliliğine neden olan eski araçlar toplatılarak, Yediemin depolarına götürüldü.

KİRLİLİĞİN ÖNÜNE GEÇİLİYOR

 

Araçlar çekiciler yardımı ile alandan kaldırıldı, görüntü kirliliğinin önüne geçildi. Başkan Şahinoğlu, “Gerek güvenlik gerekse çevre açısından kötü görüntünün önüne geçmek adına gerekli girişimlerde bulunduktan sonra çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” yolları ve dükkanları işgal etmek, çevre ve sağlık açısından olumsuz bir duruma sebep olmak, görüntü kirliliği oluşturmak gibi birçok olumsuzluğa sebep olan ekonomik ömrünü doldurmuş, kullanılmayan veya tamir ve bakım yapılacağı gerekçesiyle bırakılan araçların sahiplerinin bundan sonra bir mağduriyet yaşamaması için araçlarını sanayi alanlara terk etmemeleri gerektiğini buradan bir kez daha belirtmek istiyorum. Şunu da belirtmek isterim ki tüm sanayimiz görselliğine ve çevre sağlığına mani olacak bu tür görüntülere müsaade etmemelerini arzuluyoruz. dedi. Ayrıca esnaflarımızın bu gibi durumlarla karşılaşmaları durumunda benimle iletişime geçmelerini rica ederim.

 

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER