Kırşehir Flash Haber

Ebeler Günü Kutlandı…!

Ebeler Günü Kutlandı…!
07 Mayıs 2018 - 23:07 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Dünya Ebeler Günü etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, AEÜ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Musa Özata, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Oktay Bağdatoğlu, Kamu Hastaneleri Başkan Yrd. Serdar Duru,  AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Figen Tuncay, Başhekim Yrd. Dr. Aslıhan Kılıç Torun, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşe Yaşasın, Müdür Yrd. Serap Atak ve Sağlık Tesislerimizde görevli Ebe’lerimiz katıldı.

Etkinlikte “Ebelere Yönelik Doğum Hizmetlerinin Güçlendirilmesinde Güncel Yaklaşımlar Eğitimi”nde başarılı olan Ebe’lerimize sertifikaları takdim edildi.

Etkinlikte konuşan İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu yapmış olduğu açıklamada;

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak, sağlık tesislerimiz bünyesinde; doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amacıyla tüm ebelerimizin eğitim almalarına yönelik faaliyetler hedeflemiştik.

Bu amaçla 2017 yılının Ekim ayında Müdürlüğümüz ile Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü arasında bir işbirliği protokolü imzalayarak “Ebelere Yönelik Doğum Hizmetlerinin Güçlendirilmesinde Güncel Yaklaşımlar Eğitimi” sürecini başlatmış olduk. 2018 yılının Nisan ayına kadar toplam 137 ebemize Ahi Evran Üniversitemizin değerli Öğretim üyeleri tarafından eğitim verildi. Eğitimlerin sağlıklı doğumlar, sağlıklı yeni doğanlar ve mutlu anneler olarak geri dönüşü olacağına inanıyorum.

Bugün de burada etkin ve verimli bir eğitim sürecini tamamlamış olmanın mutluluğu içerisinde Kapanış programımızı gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Bu programın hayata geçirilmesinde emeğini esirgemeyen Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yönetici ve eğitimcilerine ve yoğun çalışma tempolarına rağmen eğitimimize aktif bir şekilde katılan tüm ebelerimize teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca sağlık sistemimizin vazgeçilmez yapı taşları olan, mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden özveriyle görev yapan tüm ebelerimizin Dünya Ebeler Günü’nü kutlarım.” dedi.

Etkinlik pasta kesimi ve yapılan ikramların ardından sona erdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER