Kırşehir Flash Haber

EL SANATLARI SERGİSİ AÇILIYOR…!

EL SANATLARI SERGİSİ AÇILIYOR…!
01 Mayıs 2018 - 22:41 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.

Kırşehir Belediyesi 6. Geleneksel El Sanatları Sergisi Aile Yaşam Merkezi ve Mahalle Konaklarındaki kursiyerlerin dönem boyunca yaptığı çalışmalar, 2 Mayıs Çarşamba günü Saat 17.30’de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde sergilenecek.

Gerçekleşecek olan karma yılsonu sergisinde kursiyerlerin dönem boyunca yaptıkları el emeği göz nurundan oluşan ürünler ebru sanatından tezhibe, resimden yağlı boyaya kadar farklı çalışmalar sergilenecek.

Aile Yaşam Merkezinin açılışı ile Kırşehir’de özlenen hizmetlerden birinin gerçekleştirdiklerini kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,” Aile Yaşam Merkezi ile vatandaşlarımızın çeşitli alanlarda hem kendilerini geliştirebilecekleri, hem de içlerindeki yeteneği ortaya çıkarabilecekleri kurslara öncelik verdik. İnsanların sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak ve bu alandaki boşluğu kapatacak her hizmetin arkasında biz varız. Her alan gibi el sanatları da bizim için çok önemli. Kişilerin tamamen hayal güçlerini kullanıp bunu somutlaştırdıkları el sanatları ürünleri uzun bir sürecin, emeğin ürünüdür.

Başkan Bahçeci, Kurslarımıza özveri ile katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Aile Yaşam Merkezimiz, Konaklarımız ve Gençlik Merkezimiz, Kırşehir’de vatandaşlarımızın kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerine cevap verecek şeklide tasarlanarak hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından da Merkezlerimiz yoğun ilgi görüyor. Sosyal belediyecilik imkânlarını daha da genişleterek inşallah yeni Aile Yaşam Merkezlerini de açacağız. Böylelikle daha fazla kişiye hitap edeceğiz. Sergimize tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Aile Yaşam Merkezi sergisi 03-06 Mayıs 2018 tarihleri arasında 3 (üç) gün boyunca Sabah 10.00-21.00 arası açık kalacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER