Kırşehir Flash Haber

EVLENECEK ÇİFTLERE EĞİTİM…!

EVLENECEK ÇİFTLERE EĞİTİM…!
10 Mayıs 2018 - 21:38 'de eklendi ve 559 kez görüntülendi.

Evlenecek Çiftlere Artık Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce Eğitim Verilecek

Aile Eğitim Programı kapsamında Melike Sanı & Yüksel Erol ve Aslı Çopur & Yasin Urgan çiftlerimize “Evlilik Öncesi Aile Eğitimi” verilmiştir.

Aile Haftasında düzenlenmiş olan eğitimlerimizde AEP Eğiticilerimiz Ezgi Oruç, Gözde Kocaman, Akile Kasap ve Tuğçe Karakayacı görev alarak çiftlerimize “aile içi etkili iletişim ve çatışma çözme becerileri, sağlıklı bir evlilik için aile içi iletişimin sevgi, saygı unsurları ve rol paylaşımı” konuları hakkında bilgi verilmiştir.

Eğitim sonunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Ramazan Baykara, “devlet olmak aile olmak ile başlar, siz bu nikah akdi ile birlikte aslında küçük bir devlet kurmuş oluyorsunuz, bu nedenden dolayı sizlerin birbirinize karşı olan tavır ve davranışları çok önemli. İlla ki tartışmalar ve sürtüşmeler olacak, önemli olan başınızı yastığa koyduğunuzda birbirinize karşı memnuniyetiniz noktasında vicdanınızın rahat olması.” telkinlerinde bulundu ve çiftlerimize Katılım Belgelerini vererek tebrik etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Melike Sanı ve Yüksel Erol Çiftimiz ile Aslı Çopur ve Yasin Urgan çiftimizin nikah akitlerini şimdiden tebrik eder, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir evlilik dileriz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER