Kırşehir Flash Haber

Farkındayız, Kanseri Yeneceğiz……!!!!!

Farkındayız, Kanseri Yeneceğiz……!!!!!
16 Mart 2018 - 21:16 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

Konu ile ilgili farkındalık sağlamak adına, huzur evi sakinlerine kanserden korunma, erken tanı ve tarama konularında eğitim verildi;

Eğitime Kanser Birim Sorumlusu Uzman Sami Keleş, Kanser Birim Çalışanı Selda Çelebi, KETEM Sorumlu Hekimi Nazlı Baran Yaşlı ve KETEM çalışanı Hemşire Esen Çam katıldı.

Kanser beraberinde taşıdığı fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra sosyal, maddi ve manevi yönleri ile mücadelesi zor bir hastalıktır. Dünya genelinde de kanser hastalığının yükü her geçen gün artış göstermektedir. Yirmi birinci yüzyılda kanser konusunda en önemli kontrol stratejisinin korunma ve erken teşhis olduğu bilinen bir gerçektir. Özellikle ortaya çıkışının önlenebildiği, taramalarla ölümün yok edilebildiği ve erken teşhis edildiğinde tedavinin yaşam kalitesine çok şey katabildiği kanser türlerini göz önüne alırsak korunmanın önemi artmaktadır.

Programda özellikle içinde bulunduğumuz ay dolayısıyla kolorektal kanserler hakkında bilgilendirici eğitim verildi akabinde GGK testinin yapılışı anlatıldı. Konu ile ilgili broşürlerin dağıtımı yapılarak program sonlandırıldı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER