Kırşehir Flash Haber

GENEL BAŞKANDAN TALİMAT!!!

GENEL BAŞKANDAN TALİMAT!!!
26 Temmuz 2018 - 22:04 'de eklendi ve 1226 kez görüntülendi.

MHP Lideri Bahçeli'den 'askıda ekmek' talimatı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekmeğe yapılması beklenen yüzde 15’lik zam ile ilgili konuştu. Bahçeli, parti genel merkezinde, gazetecilerin ekmek fiyatlarındaki artışa ilişkin sorusu üzerine konunun dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Ankara’da, özellikle de Çankaya’dan başlamak üzere “Askıda Ekmek Projesi”ni hayata geçireceklerini belirten Bahçeli, şöyle konuştu:
“Hali vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncıyla paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde ‘Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?’ diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki inancımız ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ esasına dayanmaktadır.”

Bahçeli, “Talimat verdiniz mi?” sorusunu da “Gerekli talimatları veriyoruz. Çalışmaları ve girişimleri başlatıyoruz.” şeklinde yanıtladı. Genel başkanın talimatı üzerine Kırşehir Mhp İl teşkilatı da bu kampanyayı Cuma namazından sonra başlatacağını şu sözler ile anlattı;

“Sayın genel başkanımızın başlatmış olduğu askıda ekmek uygulamasını cuma namazından sonra kırşehir il Teşkilatı olarak başlatacağız bu Kampanya ihtiyaç sahibi arkadaşlarımızın yararlanması için yapılacaktır
Hali vakti yerinde olan arkadaşlarımız da bu kampanyaya destek için bekliyoruz herhangi bir firinda ihtiyacigimiz olan ekmeğin bir fazlasını ödeyerek bu kampanyaya destek verebilirsiniz.”

Arif KILIÇ
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı

Görüntünün olası içeriği: Arif Kılıç

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER