Kırşehir Flash Haber

GÖNÜL DAĞI PROJESİ ZİYARETLERİ….!

GÖNÜL DAĞI PROJESİ ZİYARETLERİ….!
18 Mayıs 2018 - 21:07 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

Gönül Dağı projemiz kapsamında ilgilendiğimiz Latife ve Habibe teyzelerimizin evlerinde ziyaret ettik, Ramazanlarını tebrik edip hayır dualarını aldık.

Kırşehir Belediyesi, Aile Yaşam Merkezince yürütülen Gönül Dağı Projesi ile yalnız ve yaşlı kimselere yardım eli uzatıyor.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada, proje kapsamında gönüllülerden bir ekip kurularak, kentte yalnız ve yaşlı kişilere yardım eli uzatıldığını belirtti.

Projeyle ihtiyaç sahibi olanlara erzak yardımı yapılmasının yanı sıra temizlik ihtiyaçlarının görülmesi ve çeşitli sosyal ortamların sağlanmaya çalışıldığını dile getiren Bahçeci, projede yapılan ev ziyaretleriyle yaşlı ve kimsesiz kişilerin yalnızlıklarına da ortak olunduğunu ifade etti.

Proje sayesinde çok sayıda ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdüklerini belirten Bahçeci, şunları kaydetti:

“Aile Yaşam Merkezinin yürüttüğü Gönül Dağı Projesi ile yalnız ve yaşlı kişilere destek olmaya devam ediyoruz. Paylaşmanın, yardımlaşmanın, birilerinin yüreğine dokunmanın en güzel örneğini Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde ‘Veren el alan elden üstündür’ diyerek belirtmiştir. Ne kadar paylaşırsak, o kadar mutluluklarımız artar, zenginleşir hayatımız, sevinçlerimiz. Biz de paylaşarak, vererek, birilerinin kalbine, ruhuna dokunarak mutlulukların daha da artacağını düşünüyoruz. Projeler sayesinde bilmediğimiz, tanımadığımız insanların hayatlarına dokunuyoruz. Onların yüzünde gördüğümüz ufacık mutluluk bizim için en büyük mutluluk oluyor.”

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, masa ve iç mekan

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER