Kırşehir Flash Haber

HALİLİN ÇİLESİ BİTMEK BİLMİYOR!

HALİLİN ÇİLESİ BİTMEK BİLMİYOR!
18 Haziran 2018 - 17:05 'de eklendi ve 12516 kez görüntülendi.

Kırşehir’de 2 yıl önce başına gelen hastalık yüzünden hayatı mahvolan Halil ALKAN ; kendisinin nasıl hayat mücadelesi verdiğini hayatını hastalığının dışında zorlaştıran bürokrasi köprüsünde perişan ve hezimete uğramış kardeşimizle yaptığımız röportaj;

Ben Halil ALKAN 38 yaşındayım. 2 çocuğum var. Eşimden ayrıldım . Rahatsızlığımdan dolayı 2 senedir çalışamıyorum. Genç Parkinson teşhisi konan bir hastasıyım engelli oranı raporum %65 rahatsızlığım nedeniyle sık sık kitlenip 112 arayıp hastaneye kaldırılıyorum.

Rahatsızlığımdan dolayı çalışamadığım için 2 defa KIRŞEHİR SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNE malulen emeklilik için müracaat ettim.

SGK beni KIRŞEHİR AHİEVRAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE sağlık kuruluna sevk etti .

Sağlık kurulu heyet raporunu Kırşehir SGK gönderdi, Kırşehir sgk sağlık kurulu raporunu KAYSERİ SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNE gönderdi kayseri SGK %60 iş gücünü kayıp etmemiştir.

Yazısı göndermiştir detaylı bilgi vermemiştir. İtiraz ederek bir üs kurula ANKARA SGK MALULEN EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞINA müracaat ettim .

Aynı şekilde orası da ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNE nöroloji polikliniğine sevk etmiş olup oradan rapor istemiştir.

Bana gönderilen evrakta %60 iş gücünü kaybetmemiş deniyor. İçeriğini söylemiyorlar. Hiç bir yerden hiç bir gelirim yoktur. İlaç alabilmem için ve muayene olabilmem için sigortamı babam yatırıyor.

Şuanda 3 defa SGK ya müracaat ettim rapor kayseri sgk na gönderildi.

Sgk bana normal sigorta yatıramazsın diyor isteğe bağlı yatırıyorum, o yüzden de vergi indirimi alamıyorum. Vergi indiriminden yararlanıp emekli olamıyorum.

Ben 10 sene özel güvenlik olarak çalıştım. 2 senedir çalışamıyorum. Genç parkinson teşhisi kondu fakat çözemiyorlar çünkü benim dakikam dakikamı tutmuyor. Bir bakıyorsun hiç bir şeyim yok normalim ,birde bakıyorsun 10 sonra vücut Komple kitleniyor um, özellikle geceleri, yattığım zaman hiç hareket edemiyorum, sağa sola dönemiyorum.

Ben buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Yardımcı olmalarını istiyorum. Beni gelsinler görsünler durumumu tetkik etsinler. Ya bana çalışmam için iş bulsunlar yada beni emekli etsinler. Çalışamayan bir kişi hayatını nasıl idare edebilir? Keşke elim ayağım tutsa sıkıntılı hastalığım olmasa da çalışsam hayatımı idare edebilsem.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER