Kırşehir Flash Haber

İMPLANT OPERASYONLARI BAŞARIYLA DEVAM ETMEKTEDİR !

İMPLANT OPERASYONLARI BAŞARIYLA DEVAM ETMEKTEDİR !
11 Mart 2018 - 19:58 'de eklendi ve 468 kez görüntülendi.

KIRŞEHİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİMİZDE İMPLANT OPERASYONLARI BAŞARIYLA DEVAM ETMEKTEDİR.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde steril şartlarda Uzman Diş Hekimlerimiz tarafından İmplant tedavisi uygulanmaya devam edilmektedir. 2017 yılında toplamda 595 olan İmplant operasyonları sayısı giderek artmaktadır.

Konuyla İlgili açıklama yapan hastanemizde görevli Dt. Dinçer TOPÇU;

“İmplant tedavisi; kaybedilen dişlerin oluşturduğu çene kemiği boşluklarına titanyum metalinden imal edilen vida benzeri tıbbi malzemelerin monte edilmesini esas alır.Çene kemiğimize hücresel bazda entegre olan dental implantlar diş kökü yerine geçer ve üzerine sabit protezler yapmamıza imkan sağlarlar.Bu sayede ağızdaki dişşiz boşluğun yanlarındaki dişler kesim işlemine tabi tutulmaz. Dental implant tedavisi total dişsizlik (ağızda hiç diş bulunmaması) vakalarında da halk arasında “damak” tabir edilen tam protezlerin etkili ve modern bir alternatifidir, bu tedavi sayesinde takıp çıkarmak zorunda kaldıkları protezlerinin yerini sabit dişler almaktadır. Hastamızın genel sağlık durumu ve tedavi ihtiyacı belirlendikten sonra  Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde dental implant uygulamaları ben ve değerli meslektaşlarım tarafından,hijyen ve kalite kurallarına azami ölçüde uyularak yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için siz değerli hastalarımızı Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize bekler, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.” dedi.

 

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU yapmış olduğu açıklamada;

“Vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun İmplant Tedavisi’nde hastanemizi tercih etmesi ilimiz açısından olumlu bir gelişmedir. Bizlerde tüm sağlık tesislerimizde bu tür başarılı operasyonların devam etmesi ve artırılması için tüm imkanları sağlamaya özen göstermekteyiz.

Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde İmplant Operasyonlarını başarılı bir şekilde yürüten hekimlerimize ve sağlık personellerimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Hastane Başhekimimiz Dt. Güngör BİLGİN konuyla ilgili vermiş olduğu demeçte;

“İmplantta başarı oranımız ve hasta talebimiz hızla çoğalmaktadır. 2017 yılında 595 implant yapılmış ve olumsuz dönüş oranı %1 bile olmamıştır. Ayrıca uyguladığımız implant tekniğinde Maksiller sinüs sarkmalarında yani düşük sinüs mesafesinde kapalı teknikle sinüs kaldırma işlemi yapılmaktadır. Hastanemizde yapılan implant teknikleri 42 ülkede geçerli olup ömür boyu garantilidir. Bu başarılı operasyonlara imza atan diş hekimlerimize ve sağlık personellerimize teşekkür ediyorum. ” ifadelerine yer verdi.

 
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER