Kırşehir Flash Haber

KIRŞEHİR’ DE 15 TEMMUZ HAİN DARBE….!

KIRŞEHİR’ DE 15 TEMMUZ HAİN DARBE….!
14 Temmuz 2018 - 23:51 'de eklendi ve 522 kez görüntülendi.

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişimine karşı kahramanlık destanları yazan Kırşehir,  tarihi günün yıldönümünde de ayakta olacak.

Kırşehir Valiliği ve Belediyenin ortaklaşa hazırladığı birbirinden farklı etkinliklerle 15 Temmuz’u anacak. 15 Temmuz akşamı saat 21.00’da Cacabey Meydanında düzenlenecek programlarla şehitlerimiz ve gazilerimiz saygı ile anılacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensuplarının 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Kırşehirliler yine ayakta olacak. İhanet çetesi FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren kahramanca duruşu ile büyük takdir toplayan Kırşehir, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde Kırşehir Belediyesinin hazırladığı etkinliklerle tarihi günü anacak. Bu kapsamda 15 Temmuz’da Ahmet Yesevi Camii’nde mevlid-i şerif okunması, Askerlik Şubesi önünden saat 20.00 başlayacak Milli Birlik Yürüyüşü saat 21.00 Cacabey meydanında sona erecek. Cacabey meydanında Türkiye’de yaşanılan kahramanlıkların anlatıldığı şiir, tiyatro, slayt ve mehteran gösterisi düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması dev ekranda

15 Temmuz 2018 Pazar günü ise öğle namazına müteakip Ahmet Yesevi Camii’nde mevlit okunacak. Kırşehir Belediyesinin vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunacağı program Cacabey Meydanında devam edecek. Pazar  günü saat 21.00’da başlayacak program kapsamında Kırşehir Belediyesi Mehteran Konseri, protokol konuşmaları ve Kuran-ı Kerim dinletileri yapılacak. 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi Kırşehirlilerin yine ayakta olacağı etkinliklerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gece yapacağı tarihi konuşması Cacabey Meydanında kurulacak dev ekrandan yayınlanacak.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER