Kırşehir Flash Haber

KIRŞEHİR’ DE 3 PASTAHANEYE CEZA İŞLEM UYGULANDI…!

KIRŞEHİR’ DE 3 PASTAHANEYE CEZA İŞLEM UYGULANDI…!
13 Nisan 2018 - 20:59 'de eklendi ve 716 kez görüntülendi.

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, merkezde bulunan ve pastanelerde denetim yaparak, esnafa çeşitli uyarılarda bulundu.

Kırşehir’de Faaliyet Gösteren Unlu Mamuller Satışı Yapan İşletmelerin Denetim Ve Kontrolleri Yapıldı. Denetimlerde 5 İşletmeye Eksiklerini Tamamlaması İçin Süre Verilirken, 3 İşletmeye İse Cezai İşlem Uygulandı.

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; pastane imalathanelerinde denetim yaparak esnafa çeşitli uyarılarda bulundu. Yapılan denetimlerde iş yeri açma ruhsatı, genel temizlik, portör, muayene kartı, iş önlüğü, yangın tüpü ve iş yerlerinde bulunan eksiklikler kontrol edildi. Zabıta ekipleri, mutfaklarda temizlik koşullarını kontrol edip, işçilerin hijyene uygun bir şekilde kılık kıyafetlerine özen göstermeleri gerektiğini bildirdi. Zabıta ekipleri, kontrolleri yapılan ve eksikleri bulunan iş yerlerine ihtar verildiğini, uyarıları dikkate alıp eksikliklerini tamamlamayanlar hakkında yasal işlem yapılacağını belirtti.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; Usule uygun olmayan ve eksikliği bulunan iş yerlerine gerekli uyarılar yapıldı. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, halkın sağlığını olumsuz etkileyecek durumlara karşı asla taviz verilmeyeceğini ifade ederek, denetimlerin periyodik aralıklarla yapıldığını ve yapılmaya da devam edeceği bildirdi.Özellikle insan sağlığını ilgilendiren konularda çok daha hassas ve dikkatli olmalıyız. Kırşehir Belediyesi olarak insan sağlığını ilgilendiren konularda çok duyarlıyız.

Zabıta Müdürlüğümüz tarafından yapılan pastane denetimlerinde beş pastaneye işletme yerinde eksikliklerinden dolayı süre verilmiş üç tane pastane işletmesine de cezai işlem uygulanmıştır.

Amacımız ceza yazmak değil diyen Başkan Bahçeci, Vatandaşlarımızın huzur içerisinde alışverişlerini yapabilmeleri için özellikle gıda üretim ve satışının yapıldığı işyerlerini sıkı bir şekilde denetleyerek, eksikliklerin giderilmesini ve hijyeni sağlamaktır dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER