Kırşehir Flash Haber

KIRŞEHİR DE SEL FELAKETİ…!

KIRŞEHİR DE SEL FELAKETİ…!
29 Mayıs 2018 - 22:16 'de eklendi ve 1090 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketin ardından uzmanlar yaşanabilecek yeni seller konusunda vatandaşları uyarmıştı.İlk etapta sağanak yağış ile birlikte yağan dolu yağışı yerini yoğun sağanak yağışa bıraktı. Logarların da taşması sonucu Kırşehir’de bildik manzaralar oluştu.Sel suları birçok iş yerine doldu.Sanayi Sitesinde ise durum daha da vahim.Birçok iş yeri sular altında kalırken sanayi sitesinin yolları adeta ırmağı andırdı.Yaşanan sel sonrası Kırşehir’de hayat felç oldu.

 

Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, yaptığı açıklamada, “Atmosferin üst seviyelerindeki, alçak basınç merkezi ve soğuk hava nedeni ile meydana gelen bu tür yağışlar önümüzdeki bir haftalık süreçte de devam edecektir. Yaz aylarında meydana gelen bu tür sağanak ve gök gürültülü yağışlar, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışları ve kuvvetli rüzgar oluşturmaktadır” ifadelerine yer vermişti.

Yenice ve Kuşdilli mahallelerinde bazı metruk binaları su bastı. Yenice Mahallesi’nde bir derenin taşması sonucu trafikte aksama meydana geldi.

Şiddetli Yağış Sonrası Kırşehir'de Su Baskınlarına Neden Oldu, System.String[]

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER