Kırşehir Flash Haber

Kırşehir İŞKUR’dan TYP ile 750 Kişiye İş İmkanı…

Kırşehir İŞKUR’dan TYP ile 750 Kişiye İş İmkanı…
12 Nisan 2018 - 22:55 'de eklendi ve 1219 kez görüntülendi.

Kırşehir İŞKUR’dan TYP ile 750 Kişiye İş İmkanı

Her sene olduğu gibi bu yıl içinde yoğun çalışmaları sonucu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü vasıtasıyla İlimizde işsiz vatandaşlarımıza 750 kişilik yeni iş imkanı sağlanacaktır. Daha önce de binlerce kişiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü vasıtasıyla iş imkanı sağlayan Toplum Yararına Programı (TYP), proje ile birçok Kamu Kurum ve Kuruluşlarında bu sayede istihdam açıklarını kapatmış olacaklardır.

Toplum Yararına Programın amacı doğrultusunda işgücü ihtiyaçları giderilip işsiz olan vatandaşlarımıza da yeni bir iş imkanı sağlanarak Toplumun her kesiminin bundan faydalanması hedeflenmektedir. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program çerçevesinde, ilimizde 750 kişiye 6 ila 9 ay süre ile bazı kamu kurum ve kuruluşları ile bu kurumlara bağlı İl ve İlçe şubelerinde çalıştırılmak üzere vatandaşlarımız istihdam edilecektir.


Müracaat tarihleri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından daha sonra duyurulacak olup başvuru tarihleri duyurulduktan sonra vatandaşlarımızın Çalışma ve İş Kurumuna şahsen veya www. iskur. gov.tr adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER