Kırşehir Flash Haber

KIRŞEHİR KUPASINI ALDI…!

KIRŞEHİR KUPASINI ALDI…!
01 Mayıs 2018 - 21:51 'de eklendi ve 751 kez görüntülendi.

Kırşehir Belediyesi spor hak ettiği şampiyonluk kupasını Cacabey meydanında düzenlenen muhteşem bir törenle aldı.

3.Lige yükselme play-off müsabakasında Ankara’da Osmanlı stadında oynanan maçta Nevşehir Spor’u yenen Kırşehir Belediyespor’a şampiyonluk kupası Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez tarafından verildi.

Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren Cacabey Meydanında toplanan binlerce Kırşehir Belediye Spor sevdalıları konfeti ve yeşil-beyaz bayraklarla şampiyonluk kutlamasına katılarak Kırşehir’de görülmemiş bir kutlamaya imza attılar.

Kırşehir Belediyespor oyuncularını taşıyan takım otobüsünün Cacabey Meydanı’na gelmesiyle birlikte meşale yakan taraftarlar, “Şampiyon Kırşehir” sloganları ile takımı karşıladı.

 

3. Lige yükselen Kırşehir Belediyespor’un şampiyon olmasında Kırşehirlilerin emeği olduğunu anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Büyük bir meeğin neticesinde hep birlikte kupamızı almak üzere toplandık. Büyük bir emeğin, samimiyetin inanmanın , dürüstlüğün ödülünü hep birlikte aldık. Bu kupada herkesin emeği var. Kupada Kırşehirlilerin emeği var. En başta bize güvenen Kırşehirlilerin emeği var. Dokuz yıldır size hizmet ediyoruz. Her zaman söylüyorum Belediyecilik bir ekip işidir diye. Çok iyi bir ekibimiz var bu ekibimizle birlikte Kırşehir’in yıllardır biriken problemlerine el attık. Hemşehrilerimiz her zaman bize şunu söylüyordu birde şu futbol kulübüne el atsanı dediler. Biz sene başında 2017 yılı başında milletvekilleri ve Vali ile bir araya geldik. Kırşehir Belediyespor’u kurma kararı aldık. Başkan Yardımcımız Veli Şahin’i başkan tayin ettik. Güzel bir kadro oluşturduk. Arkadaşlarıma daima; hedef şampiyonluk ama bizim birinci hedefimiz takımla Kırşehirlileri kucaklaştırmak. Yani şehrimizde bir sinerji oluşturmak. Her görüş ve her kesimden insanların benim takımım diyebileceği bir duruşu olan takım oluşturmak. Rakiplerimiz bile zaman zaman Veli Şahin ile bir araya geldiğimizde söyledi. Rakiplerimiz bize; ’siz gerçekten bir futbol kulübüsünüz bir duruşunuz var. Bütün kulüplere örnek olacak dediler. Bu en büyük amacımızdı bu en büyük amaca ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bunu şampiyonlukla taçlandırılması 3.lige çıkmakta gerçekten bizim için son derece mutluluk verici.

Başkan Bahçeci, Türkiye’de ilk yılında şampiyon olup bir üst lige çıkan takım sayısı azdır ama Kırşehirspor bunu başarmış bir takımdır. İnşallah 3.ligdede aynı duruşumuzu bozmadan başarıyı hedefleyen ama kazanmaktan ziyade dürüstçe bir duruşu olan bir takımı 3.lige dede inşallah sahaya sürmek. Veli başkanımızın başaracağına inancımız tam. Biz bu süreç içinde kimseye yük olmak istemedik. Futbol kulüplerinin en büyük sorunu mali destektir ama biz hiç kimsenin kapısını çalmadık. Sadece Valimiz Necati Şentürk kendisine teşekkür ediyorum il Genel Meclis başkanıma ve il genel meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Geri kalan kısmını da biz üstlendik ve kimsenin kapısını çalmadan bir sezon geçirdik. Bundan sonra isteğimiz az yada çok bütün şehrin katkı sunduğu bi,r takım olsun istiyoruz. Herkesin orada katkısı olsun istiyoruz. Bu sene 3.ligdede bu başarıyı sağlayıp 2.lige çıkmak. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum diye konuştu.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin konuşmasının ardından Kırşehir Belediyespor futbolcuları sahneye davet edildi. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez’in ’elim uğurludur inşallah yeni kupalar da’ veririz temennisi ile şampiyonluk kupası havai fişek gösterisi eşliğinde kaldırıldı.

Kupa törenin ardından futbolcuların ve teknik kadronun yer alanların isimleri tek tek okunarak kendilerine emeklerinden dolayı plaket verildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER