Kırşehir Flash Haber

Kırşehir’de Köy Pazarı Yapımı Tamamlandı!

Kırşehir’de Köy Pazarı Yapımı Tamamlandı!
22 Şubat 2018 - 22:36 'de eklendi ve 502 kez görüntülendi.

 

Kırşehir Belediyesi, kapalı pazar yeri yanında köylü pazarı alanının yapımını tamamladı.

 

Kırşehir Belediyesi bir projeyi daha hayata geçirdi. Kapalı Pazar Yerinin yan tarafına yapılanköylü pazar yeri yapımı tamamlandı.

Kapalı Pazar yerinin yan tarafına yapılan, köylü pazar yeri yapımı tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulduğunu kaydeden BaşkanBahçeci, Kırşehir halkına en iyi hizmeti sunmayı amaçladıklarını söyledi.Kapalı pazar yerinin yapımı tamamlanarak Kırşehir halkının hizmetine sunacaklarını ifade eden Bahçeci, Kapalı Pazaryerinin yan tarafında yapımına tamamlanan Köylü Pazarı, köylerden sebze meyve getirenler daha güzel bir ortamda ürünlerini satabilecekler inşallah.

Yeni yaptığımız kapalı pazar yerinde, hem pazarcı esnafımız hem de köylerinde bin bir emekle ürettikleri ürünleri pazara getiren köylü üreticilerimizin, pazardan her türlü alışverişlerini yapan vatandaşlarımız rahat bir şekilde alışverişlerini yapmaları için, ayrıca köylülerimizin büyük gelir kaynaklarından olan ve ülke üretiminde önemli bir yere sahip üretici vatandaşlarımız rahat bir şekilde, yaptığımızköylü pazar yerinde yetiştirdikleri ürünleri satacaklar.

Köylülerin şehir merkezine getirdikleri ürünleri daha sağlıklı ortamda satmaları için köylü pazarını, yaptıklarını söyleyen Başkan Bahçeci , Kırşehir Pazar ve Pazartesi günleri köylülerimiz, şehir merkezine gelerek köylerinde ürettikleri süt, peynir, yoğurt, yumurta ve yağ gibi ürünleri gelişi güzel, sağlıksız ortamlarda satışa sunuyorlardı. Buna bir son vermek istedik. Kapalı Pazar yerinin yanına güzel bir pazar yeri yapıyoruz ve köylülerimizi kapalı pazar yerinin yanına taşıyacağız. Bundan sonra köylülerimiz ürettikleri ürünleri, köylü pazar yerindeKırşehirlilerlebuluşturacak. Hem köylülerimiz için hem de vatandaşlarımız için güzel, nezih, sağlıklı bir ortamda satış yapma ve alışveriş yapma imkânı olacak” dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER