Kırşehir Flash Haber

KIRŞEHİR’DE O İMAM SAHTECİLİKTEN İHRAÇ EDİLDİ…!

KIRŞEHİR’DE O İMAM SAHTECİLİKTEN İHRAÇ EDİLDİ…!
08 Nisan 2018 - 0:22 'de eklendi ve 655 kez görüntülendi.
Son dönemlerde Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik iftira içerikli yayınlarla gündeme gelen Dinihaberler sitesinin sahibi, Diyanet’in Kırşehir’deki imamı çıktı. İmam Yasin Kılıç, soruşturma neticesinde Diyanet’ten ihraç edildi.

İlk önce Diyanethaber adı altında faaliyet gösteren ve kendisini Diyanet’in resmi internet sitesi gibi göstermeye çalışan site, Diyanet İşleri Başkanlığının şikayeti üzerine ismini değiştirmek zorunda kalmıştı. Yasin Kılıç hakkında açılan soruşturma nedeniyle son birkaç aydır Diyanet İşleri Başkanlığındaki yöneticiler hakkında gerçek dışı ve hakarete varan çok sayıda iftira içerikli yayın yapılıyordu.

Yasin Kılıç hakkında açılan soruşturma nedeniyle son birkaç aydır Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki yöneticiler hakkında gerçek dışı ve hakarete varan çok sayıda iftira içerikli yayınlara yer verilmişti. Diyanet kaynaklarından edinilen bilgiye göre soruşturma daha da derinleştirerek sitenin arka planında kimin veya kimlerin olduğunu deşifre edilecek.

Yasin Kılıç söz konusu sitenin kendisiyle hiçbir şekilde ilgisinin olmadığını söyledi. Kılıç, “Diyanet’ten farklı bir konuyla alakalı görevden atıldım. 15 gün sonra göreve iade edileceğimi düşünüyorum” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER