Kırşehir Flash Haber

Kırşehir’e Değer Katanlar” Ödül Töreni

Kırşehir’e Değer Katanlar” Ödül Töreni
16 Şubat 2018 - 11:08 'de eklendi ve 415 kez görüntülendi.

MÜSİAD Kırşehir Şubesi, Kırşehir ekonomisine değer katan firmaların yöneticilerini ödüllendirdi.

 MÜSİAD Kırşehir Şubesi, Kırşehir ekonomisine değer katan firmaların yöneticilerini ödüllendirdi.

“Kırşehir’e Değer Katanlar” ödül töreni, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci‘nin de katılımıyla bir otelde gerçekleştirildi.

MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Hasan Eraslan, törende yaptığı konuşmada, bu sene ikincisini düzenledikleri ödül törenini, geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Şehrin turizm, üniversite, sanayi ve tarımda fazla mesafe kat edemediğini, hayvancılıkta ise iyi bir durumda olduğunu ifade eden Eraslan, “Hayvan üretim yerlerindeki atıklar çok ciddi çevre kirliliği oluşturmaktadır. Bir kaç iş adamımız kendi imkanlarıyla atıkları biyoenerjiye dönüştürmek için çalışma yapmaktadır. Ancak, devletimizden ciddi bir biyokütle projesi beklemekteyiz. İlimizde acilen et işleme entegre tesisine ihtiyaç duyulmaktadır.” dedi.

Bankaların kredi oranlarının yüksek olduğunu belirten Eraslan, bu konuda iyileştirilmeler yapılması gerektiğine işaret ederek, Ticaret ve Sanayi Odası’nın Fuar ve İnovasyon Merkezi Projesi’ne destek verilmesini talep etti.

Kırşehir’e fabrika kurmak isteyen bir yatırımcının, ancak 6 ayda bürokrasiyi aşabildiğini ileri süren Eraslan, bürokrasinin azaltılması gerektiğine vurgulayarak, Kırşehir’e kurulması planlanan gümrük müdürlüğünün de Organize Sanayi Bölgesi‘nde tahsis edilen yerde hizmete başlaması için Bakan Tüfenkci’den destek istedi.

Eraslan, Kırşehir’in, Elazığ, Erzurum, Malatya, Adıyaman, Mardin, Van, Diyarbakır gibi cazibe merkezi ilan edilmesi gerektiğini kaydetti.

Konuşmanın ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Kırşehir’e değer katan firmaların yöneticilerine ödüllerini takdim etti.

Törene, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER