Kırşehir Flash Haber

KIRŞEHİRİN YENİ VALİSİ GÖREVE BAŞLADI…!

KIRŞEHİRİN YENİ VALİSİ GÖREVE BAŞLADI…!
22 Mayıs 2018 - 21:48 'de eklendi ve 607 kez görüntülendi.

Valimiz İbrahim Akın Göreve Başladı

Son Kararnamesi ile ilimize atanan Valimiz Sayın İbrahim Akın görevine başladı.
Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın göreve başlaması nedeniyle Valilik önünde düzenlenen resmî karşılama törenine Vali Yardımcılarımız, kaymakamlar, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Yapılan resmî karşılamanın ardından Valilik Toplantı Salonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın İbrahim Akın, Ahi şehri, “Bozkırın Tezenesi” büyük usta Neşet Ertaş’ın memleketi, âşıklar ve ozanlar diyarı, tarih ve kültür şehri Kırşehir’e Vali olarak atanmaktan çok büyük onur duyduğunu söyledi.
Valilik görevi süresince Kırşehir’i her zaman bulunduğu noktalardan daha ileri seviyelere taşımak adına çalışmalar yürüteceklerini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere hükümetimize şahsıma duydukları güven için şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.
Bu yüce millete hizmet etmek büyük bir onurdur. Bununla birlikte çok önemli sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Bu sorumlulukların bilincinde olarak, yönetimde temel yaklaşımımız insanı merkeze alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır.
Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye açık olacak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız,” dedi.
Makamda oturmaktan ziyade sahada ve vatandaşların arasında olmaya özel önem vereceğini ifade eden Valimiz Sayın İbrahim Akın, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz.
Eğitimden sağlığa; güvenlikten ulaşıma; altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye; gençlik hizmetleri ve spordan turizme; sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Kırşehir İlinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız.
İlimizi daha yaşanabilir bir marka şehir yapma yolunda Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere belediyeler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite,  meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve basın ve medya kuruluşları ile sürekli beraber çalışacak ve Kırşehir’imizi 2023 Türkiye’sine birlikte hazırlayacağız.
Bu kapsamda İlimizde önceden başlanmış ve devam etmekte olan projelerin titizlikle takibini yapacak, henüz başlanmamış projelerin ise bir an önce uygulamaya geçirilmesi noktasında gerekli adımları atacağız.
Bunlara ilaveten ilimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak, yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız.
Bilindiği üzere 24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri gerçekleştirilecektir. Seçim sürecinin huzur ve esenlik içinde geçmesi, vatandaşımızın hür iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansımasının sağlanması için gerekli tüm tedbirler alınacaktır.
Alınacak tedbirlerle birlikte, bir huzur şehri olduğunu değerlendirdiğim Kırşehir İlimizdeki bütün vatandaşlarımızın, siyasi partilerimizin ve basınımızın duyarlı yaklaşımı ve demokratik olgunluğu sayesinde seçimin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşeceğine yürekten inanıyorum.”
Konuşmasının devamında, bu sezon Bölgesel Amatör Ligden 3. Lige yükselme başarısını gösteren Kırşehir Belediyespor yöneticilerini tebrik eden Valimiz Sayın İbrahim Akın; “Kırşehir Belediyespor’un önümüzdeki sezonda şehrimizi 3. Ligde en iyi şekilde temsil edeceğine inancım tam.
Diğer yandan Kırşehir Valiliği görevine başladığım bu gün vesilesi ile başta Necati Şentürk Valim olmak üzere ilimize hizmet etmiş olan tüm valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kırşehirli hemşehrilerimin içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor; kendilerine selam, saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum.” şeklinde konuştu.
Daha sonra makamına geçen Valimiz Sayın İbrahim Akın, burada il protokolü ile görüş alış-verişinde bulundu.
Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER