Kırşehir Flash Haber

NEŞE DERT AŞK ANILDI…!

NEŞE DERT AŞK ANILDI…!
27 Eylül 2018 - 21:47 'de eklendi ve 359 kez görüntülendi.
Saz ve Söz Ustası Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında anılıyor.
Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ın ölüm yıldönümü nedeniyle Valimiz Sayın İbrahim Akın, Milletvekilimiz Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Eyüp Temur, Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş, kız kardeşleri Ayşe Garip ve Nadiye Ertuğrul, akrabaları ile sevenleri kabrini ziyaret ettiler.
Babası, Halk Ozanı Muharrem Ertaş’ın kabrinin de ziyaret edildiği programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın İbrahim Akın, büyük usta, gönül dostu Neşet Ertaş’ı vefatının 6. yılında rahmetle ve saygıyla andıklarını söyledi.
Şairler ve ozanlar diyarı Kırşehir’in yetiştirdiği en önemli ozanlardan birisinin Neşet Ertaş olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Kendisini, 25 Eylül 2012 yılında ebediyete uğurladık. Bugün de ölüm yıldönümü olması nedeniyle ailesiyle birlikte kabrini ziyaret ederek dualar ettik. Neşet Ertaş, garip babası olarak bilinen, hiçbir zaman dünya malına tamah etmeyen, her zaman sevgiyi, hoşgörüyü öne çıkaran bir insandı. Bu yönüyle de ülkemizde bütün milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Kendisine tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.” dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Neşet Ertaş, Anadolu insanının duygusu, sevinci, aşkıdır. Hayatı boyunca mütevazılığı elden bırakmamıştır. Hem sanatıyla, hem de kişiliğiyle örnek olan bir inandır. Vefatından yıllar sonra bile örnek alınan Neşet Ertaş’a Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.
Kabir ziyareti, okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duanın ardından Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın, Neşet Ertaş’ın mezarını ailesiyle birlikte sulaması ile sona erdi.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER