Kırşehir Flash Haber

NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR MERKEZİNE KÜTÜPHANE YAPILDI !

NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR MERKEZİNE KÜTÜPHANE YAPILDI !
08 Mart 2018 - 20:46 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.

Kültür Merkezi zemin katına yapılan kütüphanede öğrenciler modern yapısı ile rahat bir ortamda ders çalışma ve araştırma fırsatı bulacaklar.

Kırşehir Belediyesi’nin kütüphane yapımı kapsamında Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi içerisinde zemin katına yapılan kütüphane haftanın her günü açık olacak.
Allah’ın ilk emrinin ‘Oku’ olduğunu vurgulayan Bahçeci, “Oku ile başlayan bir dinin mensuplarıyız. Bizim de bu anlamda eğitime desteğimiz devam edecektir. Dolayısıyla okumak, ilim edinmek, bilim sahibi olmak çok önemlidir. Şu anda dünyada en büyük güç bilgidir. Bilgiye sahip olabilen güçlü olabiliyor. Bizde Kırşehir Belediyesi olarak bu doğrultuda hedeflerimize ulaşmak için bu tip yerleri öğrencilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetlerine sunuyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur”
Başkan Bahçeci, “Her gün az ya da çok mesajlar almakta fayda var. Onun yanında faydalı tarih, hikâye, roman şiir kitaplarını; artık kendi anlayışımıza göre zevkimize kalmıştır. Bilginin olması için okuyacağız, anlayacağız, okuyacağız, dinleyeceğiz, kitaplara bakacağız. Elektronik kitaplar da okunabilir ama eski kitapları da okumak, sayfalarını çevirmek lazım. Onda da ayrı bir zevk, gıda vardır”

Öte yandan geleneksel kütüphane anlayışının dışına çıkılarak konfor ve rahatlığın ön planda tutulduğu kaydeden Başkan Bahçeci, “Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kütüphanesi’nde raflarda birbirinden farklı süreli yayınlarımız bulunuyor.Bilgiye kolay erişim için bilgisayarlarda mevcut. Yeni modern ve konforlu yapısıyla göz dolduran kütüphanemiz, haftanın 7 günü 08.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verecek”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER