Kırşehir Flash Haber

OTOBÜSLERİMİZ GELDİ…!!!!!

OTOBÜSLERİMİZ GELDİ…!!!!!
28 Mart 2018 - 22:04 'de eklendi ve 472 kez görüntülendi.

Kırşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Ulaşım Master Planı ’ projesi kapsamında 10 adet 12 m ve 18 adet de 8,5 metrelik olmak üzere 28 adet yeni belediye otobüslerinin anahtarları Destek Hizmetleri Müdürlüğünde düzenlenen törenle teslim alındı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’imiz için son derece önemli bir hizmetimizin ilk adımını gerçekleştireceğiz. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ulaşım planımız, şehrimizin bütün alt yapısının yenilenmesi, sonra üst yapısının yollarının, kaldırımlarının otobüs duraklarının, kavşaklar bütün ulaşım planının buna bağlı olarak ta toplu taşım sistemimizi yenileme projemizde BMC firmamızın yüzde yüz yerli 28 adet otobüsü teslim töreni ile aldık. Bu proje kapsamında toplam 28 tane otobüsümüzü teslim aldık. Bunun 12 tanesi büyük otobüslerimiz 3 kapılı. 8,5 metrelikte 18 tane iki kapılı otobüslerimiz var. Yolların ve hatların büyüklüklerine göre bunlar planlandı.

Başkan Bahçeci, İnanıyoruz ki Kırşehirliler içerisinde her türlü kamera sisteminin olduğu, akllı kart sistemleri ile çalışan hem elektronik açıdan, hem güvenlik açısından son derece bütün yenilikleri taşıyan konforuyla ısıtmasıyla, soğutmasıyla her türlü konforuyla, görsel olarak ta çok güzel tasarlanmış bu otobüslerimizi belediyemizin kurumsal rengi olan turuncu. Hemşerilerimiz beğenir düşüncesindeyim. Güzel bir şekilde teslim alacağız. Allah hayırlı uğurlu etsin. Allah kaza bela vermesin. İnşallah Kırşehir’imize, Kırşehirlilere yıllarca güzel otobüslerimiz, güzel hizmetler yapsın. İnsanları mutluluğa güzelliklere taşısın diye dua ediyoruz. Türkiye ‘nin firması olduğu için BMC firmasına teşekkür ediyoruz.

Dolmuşçularla üç senedir görüştüklerini kaydeden Başkan Bahçeci sıcak bakmıyorlardı. Otobüslerimizin gelmesi ile birlikte, Başkan alamaz ve otobüsler gelmez diye düşünüyorlardı. Onlarda da bir yumuşama oldu. Biz şuan protokol şartları oluşturuyoruz. Onlarda bitmek üzere, arkadaşlarımız tamamlamak üzere. Bir haftaya kadar onları şartlarımızı sunacağız. Şartları kabul ederlerse arzumuz Kırşehir’in dolmuşçuları ile yapmak. 120 dolmuşçu var. Temel prensiplerden taviz vermeden bunu yapmamız lazım çünkü çok ciddi bir yatırım. 10.000.000 bir yatırım yaptık, otobüs aldık. Bunun kart sistemi ve diğer sistemleri ile birlikte 2.000.000 tl toplamda 12.000.000 tl lik bir yatırım olacak. Bu şehrin malı, amacına uygun hizmet etmesi lazım. Kırşehirlilere her yere ulaşabilecekleri en konforlu, en güvenli, en ekonomik, en hızlı bir şekilde ulaşımı sağlayacak bir sistemi kurmak. Otobüs şoförlerimizin vizyonu, kalitesi , davranışı , giyim kuşamı dahil olmak üzere, vatandaşa dahil olmak üzere.
Her yere ulaşımı sağlamamız lazım diyen Başkan Bahçeci zaman en öneli konu. Zamanında ulaşım sistemini çalıştırmak, doğru bir şekilde çalıştırmak bundan da taviz vermeyeceğiz. Bunların kontrolü tamamen belediyemizde olmak kaydıyla bir çalışma yapıyoruz. Arzumuz dolmuşçu kardeşlerimiz ile bunu yapmak.

Konuşmanın ardından BMC firması tarafından Başkan Bahçeci otobüs anahtarı teslim edildi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER