Kırşehir Flash Haber

ÖZBAĞ’A 500 BİN LİRALIK ÇÖP ARACI VE 250 BİN TL DESTEK

ÖZBAĞ’A 500 BİN LİRALIK ÇÖP ARACI VE 250 BİN TL DESTEK
19 Mart 2021 - 22:24 'de eklendi ve 236 kez görüntülendi.

Çevre Şehircilik Bakanlığı, Kırşehir’ in Özbağ Kasabası Belediyesine 500 bin tl değerinde çöp aracı ile millet bahçesi için 250 bin tl destek verecek.
Geçtiğimiz haftalarda Kırşehir’ i ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan merkeze bağlı Özbağ Kasabası’ nın MHP’ li Belediye Başkanı Rasim Arazay Cumhur İtifakı ortağı olarak bazı taleplerde bulundu.

ÇÖP ARABASININ FİYATI VE NAKTİ YARDIM MİKTARI BELLİ OLDU

Özbağ Belediye Başkanı Arazay’ ın isteklerine kayıtsız kalmayan Bakan Kurum Ankara’ ya döner dönmez gerekli talimatları verdi. Bakanlık tarafından Özbağ Kasabasına 6 ton kapasiteli 500 bin lira değerinde sıfır bir çöp arabası yakında teslim edilecek. Ayrıca Özbağ’da yapımına başlanılan Millet Bahçesi içinde Bakanlık’tan 250 bin lira nakdi yardım gönderileceği aktarıldı.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ ESKİ ÇÖP ARACINI ALDI

Kırşehir Belediyesinin 2010 yılında Ak Parti döneminde verdiği çöp arabasını Özbağ Kasabası’ndan alması üzerine Belediye Başkanı Arazay sosyal medya hesabından canlı yayında durumu anlatarak Su ve Hizmet Birlik Başkanlığından istifa etmişti.

İTTİFAK ORTAĞI SAHİP ÇIKTI

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Cumhur İttifakı mensubu Kırşehir’in Ak Parti’li Mucur İlçe Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz tarafından mağduriyet giderilene kadar Özbağ Kasabasına çöp aracı verilmişti. Başkan Arazay ve Özbağ halkını sevindiren bu jest Kırşehir’ de Cumhur İttifakının birlikteliğini pekiştiren olay olarak değerlendirilmişti.

ÖZBAĞ HALKINDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Rasim Arazay’ ın Belediye Başkanı seçilmesinden sonra küçük bir kasaba olmasına rağmen Özbağ’ da istihdam, üretim ve yatırım anlamında ciddi gelişmeler olduğunu dile getiren Özbağ’lılar yaşanan çöp aracı krizinde ki duruşu ve kasabaya kazandırdığı yeni çöp aracı ile millet bahçesi gibi yeni projeler için Arazay’ a teşekkür ettiler.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER