Kırşehir Flash Haber

Seker iş sendikası tarafından imza kampanyası başlatıldı !

Seker iş sendikası tarafından  imza kampanyası başlatıldı !
28 Şubat 2018 - 20:40 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.
Kırşehir şeker fabrikasının satılmaması için iş bankası önündeki açılan stant da yoğun ilgi vardı vatandaş fabrikasına sahip çıkmak için imza kampanyasına yoğun ilgi gösterdi.
Türkiyenin gündemine oturan, Kırşehirde ve birçok ilde satılması planlanan 14 adet Şeker fabrikasının satılmaması için Bugün Kırşehirde imza kampanyası başlatıldı. İmza kampanyasına , TSO, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası, Pancar Ekicileri Kooperatifi, Şeker-İş Sendikası, Müstakil İş Adamları Derneği ve Siyasi Parti Temsilcileri Ticaret ve Sanayi Odasında buluşarak fikir alışverişinde bulundu.
Ticaret odası başkanı Ekicioğlu ; “Türkiye, Şeker Fabrikalarını satmaya hazırlanırken Avrupa’nın gelişmiş ülkeleri Şeker Fabrikalarını gözü gibi korumaktadır. Şeker Fabrikaları devletin bünyesinde olmalıdır.
Özelleştirme stratejik bir ürün olan pancar ve şeker üretiminin geleceğini doğrudan etkileyecektir. Emeğin en yüce değer olduğu inancımızla ülkemizde şeker pancarı üretiminin arttırılmasının hem toplumsal sağlığımız hemde üreten toplum olmanın onurunu yaşatmak adına çok önemli bir işlevi olacağını düşünüyoruz” dedi.
Açıklamanın ardından Anıt Meydanda oluşturulan ‘Şeker Fabrikası Kapatılmasın’ kampanyasına destek vermek için oda başkanları imza kampanyasına katıldı.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER