Kırşehir Flash Haber

SOY AĞACI SORGULAMA BAŞLADI!

SOY AĞACI SORGULAMA BAŞLADI!
15 Şubat 2018 - 23:27 'de eklendi ve 436 kez görüntülendi.

E-Devlet Alt-Üst Soy bilgisi (soyağacı) sorgulama sayfası kullanıcıların erişimine açıldı… İşte, uygulamadaki yenilikler

 

Yoğunluk nedeniyle erişimine kısa bir süre ara verilen E- devlet soyağacı sorgulamasayfası yeniden aktif hale getirildi. E- devlet kullanıcıları, “www.turkiye.gov.tr” internet sitesinden talep oluşturarak soyağacı sorgulaması yapabiliyor ancak yoğunluk nedeniyle sonuçların erişime açılması zaman alıyor. Peki E- devlet soyağacı sorgulama sonucu ne kadar sürede açıklanıyor? İşte alt üst soy bilgisi sorgulamasıyla ilgili son durum!

E Devlet soyağacı sorgulama ekranı merakla bekleniyordu. Yeni uygulamanın duyurulmasının ardından gördüğü yoğun talep nedeniyle diğer uygulamalarda kullanılamaz hale gelmiş e-Devlet sistemi tamamen kilitlenmişti. Geçici olarak durdurulan “alt-üstsoy raporu”nun paylaşımı gece yeniden başladı.  Vatandaşlar, “www.turkiye.gov.tr” internet sitesinden talep oluşturarak “alt-üstsoy raporu”nu öğrenebiliyor.

Sitede farklı bir uygulama da devreye sokuldu. Bundan sonra vatandaşlar soyağacı taleplerini sisteme ilettikten sonra talep sırasına göre belge alınabilecek. Vatandaşların belgeyi edinebilmek için talep oluşturmasının ardından ekrana otomatik olarak “alt-üstsoy bilgisi talebiniz alınmıştır. Talep sıranıza göre alt-üstsoy bilgileriniz en kısa sürede hazırlanacaktır. Belgeniz oluşturulduğunda doğrulanmış cep telefonu numaranız veya e-posta adresine bilgilendirme yapılacaktır.” mesajı geliyor.

Bu arada, saatte 200 bin ‘alt-üstsoy raporu’ alındı – ‘Alt-üstsoy raporu’ sorgulama sayfası yeniden kullanıma açıldığı andan bu sabah saat 08.00’e kadar yaklaşık 1 milyon 400 bin belge üretildi.

Belgelerde, 6698 Sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” gereğince kardeşler gibi yansoylarına ait bilgiler ise e-Devlet üzerinden paylaşılmıyor

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER