Kırşehir Flash Haber

Su Ürünleri Av Yasakları Başlıyor !

Su Ürünleri Av Yasakları Başlıyor !
08 Mart 2018 - 21:21 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.
Su Ürünleri Av Yasakları Başlıyor.
1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa bağlı tebliğler gereği İlimizde ticari ve amatör su ürünleri av yasakları 15 Mart 2018 tarihinde başlayacak olup 15 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecektir.
İlimiz sınırları içerisinde yer alan Hirfanlı ve Çoğun Baraj Göllerinde ticari su ürünleri avcılığı yapılmakta olup, söz konusu avlak sahalarında yasak süresince su ürünleri avcılığı yapılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında İlimizdeki tüm su kaynaklarında amatör balıkçılıkta yasaktır.
İlimiz su ürünleri av sahalarında İl Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de artarak devam edecektir. Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları hem kendi menfaatleri hem de su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır.
Kaçak su ürünleri avcılığıyla mücadelede başarıya ulaşılabilmesi için vatandaşlarımıza da büyük görev düşmektedir. Unutulmamalıdır ki en büyük denetçi tüketicinin kendisidir. Su ürünleri kaynaklarımızın korunması ve sürdürülebilir olmasına katkıda bulunmak için kaçak olarak avlanmış, semt pazarlarında veya seyyar tezgâhlarda satışa sunulmuş su ürünlerinin satın alınmaması kaçak avcılık faaliyetlerini de azaltacaktır.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER