Kırşehir Flash Haber

Tarih Uzun Çarşı’da Yeniden Canlanacak !

Tarih Uzun Çarşı’da Yeniden Canlanacak !
27 Şubat 2018 - 21:19 'de eklendi ve 434 kez görüntülendi.

Kırşehir Belediyesi Uzun Çarşı Sokak ve Cephe Düzenlemesi çalışmaları hızla devam ediyor. Uzun Çarşı Sokak ve Cephe Düzenleme Projesi ile birlikte Uzun Çarşı’da şehrin kalbinde yeniden atacak.

Başkan Bahçeci; “ Uzun Çarşı Sokak ve Cephe Düzenleme Projemiz ile 107 adet yapının cephe yenilemesi, üst örtü projesi ve sokakların zemin iyileştirilmesi hızla devam ediyor. Bu proje için Kalehöyük alanının etrafını saran uzun çarşı sokağı ve yeni 1. çarşı sokağı boyunca karşılıklı yer alan 415 m. uzunluğundaki alanda sokak ve cephe düzenleme projesi bittiğinde tarihi değerlerimiz yeniden canlanacak”

 

“Bu proje ile kent merkezinde yer alan tarihi çarşının dokusunun daha nitelikli bir şekilde devam ettirilmesi, küçük esnafın korunması, üst örtüleriyle her mevsim konforlu bir şekilde alışveriş yapılabilecek bir çarşıya dönüştürülmesi amaçlandı” diyen Başkan Bahçeci; “Böylece Kale çevresi ve kent merkezinde yer alan tarihi doku daha modern bir görünüme kavuşuyor. Tarihi yapıların korunması ve tarihi dokuların gözler önüne serilmesi için Belediye olarak yapacağımız çalışmalarımız devam edecek. Bu projemiz bunlardan sadece birisi. Kırşehir aşığı bir ekiple tecrübe ve deneyimle projemizi hayata geçiriyoruz”

 

İnsan odaklı hizmet ürettiklerini belirten Başkan Bahçeci, “Her şey vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmak için. Vatandaşlarımızın yapılan hizmetlerden memnuniyetini gördükçe mutlu oluyoruz. Üretmiş olduğumuz projeler ve yapmış olduğumuz hizmetlerle Kırşehir’i yıllardır yapılmayan hizmetlerle kavuşturduk. Hemşerilerimizin günlük hayatını kolaylaştırmak adına düzenlemeler yaptık. Sosyal ve kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Kırşehir’i yaşanabilir bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz. Bundan sonraki süreç içinde hizmetlerimiz devam edecek çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah çalışmamız bittiğinde eskiden olduğu gibi Şehrimizin en güzel çarşısı olacak” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER