Kırşehir Flash Haber

Türk Eğitim Sen Nöbet Eylem Kararı Aldı….!!!!!!

Türk Eğitim Sen Nöbet Eylem Kararı Aldı….!!!!!!
13 Mart 2018 - 22:22 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.

İŞTE SENDİKA, İŞTE EYLEM!

Türk Eğitim-Sen nöbet eylem kararı aldı. Sendika tarafından yapılan açıklamada haftada birden fazla nöbet görevi verilen öğretmenlerin ilk nöbetten sonraki nöbetleri tutmayacaklarına dair eylem kararı ve okula verecekleri dilekçe örneği. aşağıya tıkla indir.

turk-egitim-sen-haftada-birden-fazla-nobet-eylem-karari-okula-dilekce

 

Türk Eğitim-Sen haftada birden fazla nöbet görevi eylem kararı

Türk Eğitim-Sen öğretmenlere haftada birden fazla nöbet görevi verilmesi ve birden fazla nöbet için ek ücret ödenmemesi sonrasında nöbet eylem kararı aldı. Türk Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulunun 12/03/2018 tarih ve 55 sayılı kararı gereği Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmenler haftada birden fazla nöbet verilmesi durumunda ilk nöbet görevinden sonraki nöbetlerini tutmayacaklar.

Sendika tarafından yapılan açıklamada toplu sözleşme hükümleri hatırlatılırken örgün eğitim kurumlarında ders yılı süresince eğitim öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuat çerçevesinde kendilerine nöbet görevi verilen ve bu nöbet görevini yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenler için haftada 3 saat ek ders ödendiği belirtildi.

HAFTADA BİRDEN FAZLA VERİLEN NÖBET GÖREVİ

Haftada birden fazla verilen nöbet görevi için öğretmenlere ek olarak ücret ödenmezken, öğretmenler bir hafta içerisinde bir tane de olsa üç tane de olsa yerine getirdikleri nöbet görevleri için haftalık 3 saat ek ders ücreti almaktadır. Türk Eğitim-Sen Anayasanın 18.Maddesini hatırlatarak bu durumun angarya yasağına aykırı olduğunu açıkladı.

TÜRK EĞİTİM-SEN NÖBET EYLEM KARARI

Angarya yasağına aykırı şekilde öğretmenlere haftada birden fazla verilen nöbet görevi için sendika eylem kararı aldı. 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonuna kadar Türk Eğitim-Sen üyeleri istekleri doğrultusunda haftada birden fazla nöbet görevlerini yerine getirmeyebilecekler.

ürk Eğitim-Sen Nöbet Eylem Kararı

Bunun için sendika üyeleri aşağıdaki dilekçeyi kendilerine göre dolduracaklar ve sendika eylem kararını da dilekçeye ekleyerek okullarına verecekler. Sonrasında ise haftada ilk nöbet görevini tutacak olan öğretmenler aynı hafta içerisinde verilecek olan diğer nöbet görevlerini yerine getirmeyecekler.

Türk Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulunun haftada birden fazla verilen nöbet görevi için 12/03/2018 tarih ve 55 sayılı eylem kararı TIKLAYINIZ

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER