Kırşehir Flash Haber

VALİ ŞENTÜRK’TEN BAŞKAN BAHÇECİYE VEDA ZİYARETİ…..!

VALİ ŞENTÜRK’TEN BAŞKAN BAHÇECİYE VEDA ZİYARETİ…..!
26 Mart 2018 - 20:35 'de eklendi ve 457 kez görüntülendi.

 

Kırşehir Valisi Necati Şentürk emekliye ayrılması nedeni ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye veda ziyaretinde bulundu.

Ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Valimizin yaş haddinden emekli olması nedeni ile aramızdan ayırılıyor. Yaklaşık 3,5 yıl boyunca, ağabeyimiz, büyüğümüz olarak hem tecrübelerinden faydalandık, hem de gerçekten abi kardeş ilişkisi içerisinde güzel bir hizmet dönemimiz oldu, bundan dolayı Valimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bütün makamlar gelip geçici, bizde aynı şekilde bulunduğu görevi bir gün sırası gelen devir ediyor. Valimizde yıllardır ülkemize, devletimize farklı şehirlerde çok güzel hizmetler verdi. Allah güzel bir şekilde görevlerimizi teslim etmeyi nasip etsin. Kırşehir’in unutamayacağı valimiz oldu. Her zaman halkın içerisinde samimiyeti ile tam sıra dışı hitaplarıyla, halkla kurduğu diyalogla gerçekten normal alışılagelmiş valilerin dışında bir görüntü sergiledi. Yıllardır valilerin devletin sert yüzünü temsil eder gibi durur. Bu tapuları da valimiz Kırşehir’de yıktı. İlimizin vali babası oldu o açıdan da kendisine teşekkür ediyorum.
Valimiz, Kırşehir sporumuza çok destek verdiğini kaydeden Başkan Bahçeci birlikte karar aldığımız her konuda, istişare ettiğimiz her konuda sağ olsun valimiz yardımlarını esirgemedi. Bizlere bir büyük olarak ta önderlik etti. İnşallah çocukları ile torunları ile mutlu bir ömür diliyoruz. Artık sizde bir Kırşehirlisiniz her zaman burada açık bir kapınız var. Sizleri her zaman Kırşehir’e bekliyoruz bağlarınızı koparmayacaksınız dedi.

Vali Necati Şentürk’te yaptığı konuşmada Belediye Başkanımıza veda ziyaretine geldik. 3,5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Bir abi kardeş ilişkisi içerisinde, devletin mahalli idarelerle barışık, halkla da kaynaşmış bir tarzını göstermiş isek ne mutlu bize. Her güzel bir işin sonu var. 41 yıl bu devlete hizmet ettik. 3,5 yılda vali olarak ta Kırşehir’de kaldım ve en uzun valilik sürem Kırşehir’de oldu. Düşündüklerimizin büyük bir kısmını gerçekleştirdik. Yapamadığımız çok az şey kaldı. Bizden sonrakiler yaparlar.

Yaşar Başkan Belediyecilikte farklı bir çığır açtığını belirten Vali Şentürk sizden sonra gelecek olan belediye başkanına iş kalmamış. Kırşehir’i modern bir şehir haline getirmiş. Şehri gül gibi şehir haline getirmiş Allah razı olsun. Başkan’a ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Kırşehir bizim gönlümüzde farklı müstesna işgal eden bir şehirdir. Hakikaten Kırşehir’li olduk. İçimizde 2 tane can var, can çıksa da içimizden çıkmaz. Biri Kırşehir, birisi de Erzincan. Ahilik kutlamalarında da belirtmiştim Kırşehir bizim Erzincan bizim diye. Açıklamayacağım tarzda mana anlamında Kırşehir ile Erzincan’ın bir münasebeti var. Mana anlamında Kırşehir ile Erzincan’ın tarihte yakın bir münasebeti var. Bu da bize gurur veriyor. Özellikle Yaşar Başkana teşekkür ediyorum. Ekibine teşekkür ediyorum. Ne Yaşar başkan ve arkadaşlarını nede Kırşehir’i asla unutmayacağız ve gönlümüzün bir parçasını burada bırakarak ayrılıyoruz. İnşallah Ahİ Evran etkinliklerinde, Kırşehir spor’un son maçında finale kalırsak birlikte olacağız. Kırşehir halkının bana göstermiş olduğu teveccühe çok teşekkür ediyorum, şükran borçluyum. Kırşehir’de gelecekte hakikaten bir marka kent, bir yıldız kent olma yolundaki temennilerimi ifade ediyorum dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER