Kırşehir Flash Haber

Valimiz Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu

Valimiz Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu
29 Mayıs 2018 - 23:35 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.
Valimiz Sayın İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Valiliğimiz tarafından verilen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
Valimiz Sayın İbrahim Akın, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, şehit aileleri ve kahraman gazilerimizle rahmet, mağrifet ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayı vesilesiyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
İftar programını, Ramazan ayının bereketini ve manevi atmosferini şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle paylaşmak amacıyla düzenlediklerini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Şehitlik ve gazilik, yüce dinimiz ve milletimiz nezdinde en yüksek makamlardan biridir. Çünkü şehitlik ve gazilik, mukaddes değerler uğruna verilen can ve akıtılan kan ile elde edilmekte olan iman ve inançla kazanılmaktadır.
Topraklarımızın Türk yurdu olmasında Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta, güneydoğuda, 15 Temmuz’da, Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı Operasyonu sırasında önce vatan, önce bayrak diyerek canını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz milletimizin gözünde en müstesna yerdedir.
Gazilerimize ve şehitlerimizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkmak, şehit ailelerimize destek olarak yanlarında olduğumuzu hissettirmek en ulvi görevimizdir. Devletimiz, şehit ve gazilerimizin ailelerine gereken desteği vermektedir. Bu iyileştirmeler her geçen gün artarak devam etmektedir.
Bu duygularla, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.” Dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Bugün ülkemizde özgürce yaşıyor, huzurlu bir ortamda iftarımızı açıyorsak tüm bunları şehitlerimize borçluyuz. Şehitlerimizin aileleri de bizlere, devletimize emanettir. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli vardır. Atalarımız tarihten bugüne bu toprakların vatan olması için şehitler verdiler. Bizler de onların emanetlerine sahip çıkmak için mücadele veriyoruz. Kim bu vatana, devlete kast ederse karşısında her zaman bu aziz milleti bulacaktır. Bu düşüncelerle, şehitlerimize rahmet, gazilerimize sıhhat diliyorum. Hayırlı Ramazanlar temenni ediyorum.” sözlerine yer verdi.
Sayın Valimiz ve eşi Saliha Akın’ın şehit aileleriyle birebir sohbet ederek ilgilendiği iftar programı, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından sona erdi.
Düzenlenen iftar yemeğine Valimiz Sayın İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, protokol eşleri, daire müdürleri, şehit ve gazi dernekleri başkanları ve üyeleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER