Kırşehir Flash Haber

Vatandaşta Esnafta Uygulamadan Memnun…

Vatandaşta Esnafta Uygulamadan Memnun…
29 Mart 2018 - 21:40 'de eklendi ve 502 kez görüntülendi.

Vatandaşta Esnafta Uygulamadan Memnun…

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün kaldırım işgali önlemek için başlatmış olduğu uygulamaya esnaflar tarafından uyulduğu görüldü.

Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen yoğun talep karşısında Kırşehir genelinde kaldırım çalışması biten cadde genelinde kaldırım işgaline son vermek için uyarılar yapmış ve uyarılara rağmen kuralları ihlal edenler tutanak ile kayıt altına alınmıştı.

Zabıta ekipleri, esnaflara son uyarılarını yaptı. Artık kaldırım işgaline müsamaha gösterilmeyeceğini ve kuralları ihlal edenler hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu. Son uygulamadan sonra birçok esnaf uyarıları sağduyulu ile karşıladı. Kaldırımda konulan ürünler işyerlerine çekildi.

Uygulama, hem esnaflar hem de vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, uygulamanın devam etmesi için belediyeye talepte bulunmaya başladılar.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ekiplerimiz uygulamayı yakından takip ediyor. Kaldırım düzenlemesi yapılan bölgelerde esnafımız kurala uyuyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Kaldırım işgali de bir nevi hak ihlali. Sonuçta oradan geçen yayaların hakkını çalmış ve ihlal etmiş oluyorsunuz. Şehrimizde kaldırımlarla ilgili çalışmalarda esnaflarımız, halkımıza verdiği değeri göstererek kaldırımları asıl sahiplerine bırakmışlardır. Bu kurala uymayanlara da gerekli cezai işlemler yapılacak.

Bizde, yapılan çalışmalarda bizlerin yanında olan ve çalışmalarımıza destek veren esnaflarımıza ve halkımıza teşekkür ederiz” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER